O Jessgrove Ltd

Aktivity skupiny Jessgrove jsou zcela a výhradně spojené s výrobou a distribucí podšívkových tkanin a kapsovin po celé Evropě a nyní i v Číně. Firma vznikla v roce 1983 ve Velké Británii na podporu oděvního a zpracovatelského průmyslu. V tomto oboru firma dosáhla velkých úspěchů a je nyní uznávána jako jeden z předních dodavatelů podšívkových tkanin v Evropě a Číně. Skupina má hrubý obrat přibližně 40 - 50mil. €  a stále přirozeně roste. Obchodní zastoupení má na svých hlavních prodejních trzích a pokrývá téměř celou Evropu.

 

Obchodní strategie firmy Jessgrove se podstatně liší od téměř všech našich hlavních konkurentů. Zatímco většinu z nich přitahuje nižší cena zboží dostupného v Číně a jinde na Dálném Východě, naší filosofií bude i nadále poskytovat klientům kvalitní zboží a služby spolu s rychlým zásobováním. Je proto nezbytné zajistit, aby výrobní jednotky v Evropě, se kterými spolupracujeme, zůstaly na trhu. Jsou nejlepší z mála, které se zachovaly.

 

95% produktů, které prodáváme v Evropě, jsou vyráběny ve výrobních jednotkách, které jsou v našem vlastnictví nebo v nich máme přímou účast.

 

 

Mezi hlavní naše dodavatele patří:

 

LININGAS

Liningas – Litva – vyrábí všechny celulózové produkty, které zahrnují acetát, viskózu, polyester/viskózu, a jejich směsi. Acetátová příze je vyrobena přímo na místě – což je důležitý faktor v dnešní době, kdy je dodávka příze velmi obtížná. Továrna má výrobní kapacitu  25 milionů metrů, kterou lze snadno rozšířit v případě vyšší poptávky. Liningas produkuje celé spektrum výrobků, včetně žakarských tkanin (vlastníme 25 tkalcovských stavů) - a vytváří celou řadu produktů  pro známé oděvní firmy.

Liningas

 

 

TORAY TEXTILES CENRAL EUROPE

TTCE - Česká Republika: Naše polyesterové produkty se zde vyrábí již více než 10 let a tato továrna je nejlepší svého druhu na světě. Je známá především  vysokou kvalitou výrobků očekávanou od slavné japonské firmy Toray.

Liningas

 

 

V Číně jsme s našim partnerem – firmou Gebruder Colsman(Německo) založili společnou firmu Colsman-Jessgrove-Čína (CJC). Využíváme úspěšně kvalitní barevny firmy Colsman v bízkosti Šanghaje. Ty produkují vysoce kvalitní viskózu, polyester-viskozu a ostatní druhy podšívek, které tak můžeme přímo dodávat našim klientům, kteří mají  své firmy v Číně.

 

JESSGROVE CENTRAL EUROPE 

DISTRIBUČNÍ CENTRUM - ČESKÁ REPUBLIKA

Nachází se v centru Evropy a v krátké vzdálenosti od továrny Toray. Tento  moderní sklad byl postaven v roce 2002 s ohledem na rozšíření EU, a může expedovat až 20 milionů metrů ročně. Poskytuje rychlé a efektivní služby pro klienty v celé východní a západní Evropě včetně Turecka. Skladová kapacita (máme zde i celní sklad) pro výrobky z obou továren Liningas a TTCE je cca 5 mil. metrů. Spolupracuje rovněž s našimi sklady ve Francii, Holandsku, Rakousku a Velké Británii.

Liningas